Bu ürünün orijinalliği garanti edilir ve kolay iade ile geri ödeme politikamız kapsamında korunur. Detaylar
Genel Bakış
- İbuprofen 200 mg
- Difenhidramin Sitrat 38 mg
- Ağrı Kesici (NSAID)
- Gece Uyku Desteği
Kullanım Alanları: Zaman zaman meydana gelen hafif ağrı ve sızılar ile ilişkili uykusuzluğun giderilmesi için. Uykuya dalmanıza ve uykuda kalmanıza yardımcı olur.
Ürün Özellikleri
- İlk mevcut olduğu tarih: 10 Tem 2023
-
Kargo ağırlığı:
0,09 kg
- Ürün Kodu: AIL-16443
- UPC Kodu: 305730164436
- Paket Miktarı: 120 Adet
- Boyutlar: 11 x 6,1 x 6,1 cm , 0,09 kg
Kullanım Önerisi
- Talimatlardan fazlasını almayın
- Yetişkinler ve 12 yaş ve üzeri çocuklar: yatmadan önce 2 kapsül alın.
- 24 saat içinde 2'den fazla tablet almayın
Diğer İçerikler
| İlaç Bilgileri | |
| Aktif Bileşenler (her kaplette) | Amaçlar |
| Difenhidramin sitrat 38 mg | Gece uyku desteği |
| İbuprofen 200 mg (NSAID)* | Ağrı kesici |
| *steroid olmayan antienflamatuvar ilaç | |
| Aktif Olmayan Bileşenler | |
| Kalsiyum stearat, karnauba mumu, kolloidal silikon dioksit, mısır nişastası, kroskarmelloz sodyum, FD&C mavi no. 2 alüminyum lake, gliseril dibehenat, hipromelloz, laktoz monohidrat, mikrokristalin selüloz, farmasötik mürekkebi, polidekstroz, polietilen glikol, önceden jelatinize nişasta, sodyum lauril sülfat, sodyum nişasta glikolat, stearik asit, titanyumdioksit. | |
Uyarılar
Alerji uyarısı: İbuprofen, özellikle aspirine alerjisi olan kişilerde ciddi bir alerjik reaksiyona neden olabilir. Semptomlar şunları içerebilir:
- Kurdeşen
- Yüz şişmesi
- Astım (hırıltı)
- Şok
- Cilt kızarıklığı
- Döküntü
- Blisterlar
Alerjik bir reaksiyon meydana gelirse ürünü kullanmayı bırakın ve hemen tıbbi yardım alın.
Mide kanaması uyarısı: Bu ürün, şiddetli mide kanamasına neden olabilen bir NSAID içerir. Aşağıdaki durumlarda şansınız daha yüksektir:
- 60 yaş ve üzeri
- Mide ülseri veya kanama sorunlarınız olduysa
- Kan sulandırıcı (antikoagülan) veya steroid kullanan bir ilaç
- Reçeteli veya reçetesiz NSAID'ler [aspirin, ibuprofen, naproksen veya diğerleri] içeren başka ilaçlar kullanmayın
- Bu ürünü kullanırken her gün 3 veya daha fazla alkollü içecek için
- Belirtilenden daha fazla veya daha uzun sürmeli
Kalp krizi ve inme uyarısı: Aspirin dışındaki NSAID'ler kalp krizi, kalp yetmezliği ve inme riskini artırır. Bunlar ölümcül olabilir. Belirtilenden daha fazlasını veya belirtilenden daha uzun süre kullandıysanız risk daha yüksektir.
Kullanmayın
- Başka bir ağrı kesici/ateş azaltıcıya karşı alerjik reaksiyonunuz olmuşsa,
- Tam bir gece uykusu için zamanınız yoksa
- 12 yaşından küçük çocuklarda
- Kalp cerrahisinden hemen önce veya sonra.
- Bir tanesi ciltte kullanılsa bile, difenhidramin içeren diğer tüm ürünlerle
- Ağrısız uykusuzluk çekiyorsanız
Aşağıdaki durumlarda kullanmadan önce bir doktora danışın:
- mide kanaması uyarısı sizin için geçerli
- ağrı kesici veya ateş düşürücü almaktan kaynaklanan sorunlarınız ya da ciddi yan etkileriniz varsa
- Mide yanması gibi mide rahatsızlığı geçmişiniz varsa
- Yüksek tansiyon, kalp hastalığı, karaciğer sirozu, böbrek hastalığı, astımınız varsa veya inme geçirdiyseniz
- diüretik kullanıyorsanız
- Amfizem veya kronik bronşit gibi solunum problemleriniz varsa
- glokomunuz varsa
- Prostat bezi büyümesi nedeniyle idrara çıkmada sorun yaşıyorsanız
Aşağıdaki durumlarda kullanmadan önce bir doktor veya eczacınıza danışınız:
- yatıştırıcı, sakinleştirici ya da başka bir uyku desteği almak
- devam eden bir tıbbi hastalığınız için doktor kontrolünde
- başka antihistaminikler almak
- İbuprofen, aspirinin bu faydasını azaltabilir çünkü kalp krizi veya inme için aspirin almak
- başka bir ilaç almak
Bu ürünü kullanırken:
- uyku hali meydana gelecektir
- alkollü içeceklerden kaçının
- aracınızı veya makinenizi kullanmayın.
- mide rahatsızlığı meydana gelirse yemek veya sütle birlikte alın
Aşağıdaki durumlarda kullanmayı bırakın ve bir doktora danışın:
- Mide kanamasının aşağıdaki belirtilerinden herhangi biriyle karşılaşırsanız: baygınlık hissi, kan kusmuk, kanlı veya siyah dışkı, iyileşmeyen mide ağrınız varsa
- Kalp sorunu veya inme belirtileriniz varsa: göğüs ağrısı, nefes almada zorluk, vücudun bir bölümünde veya tarafında zayıflık, konuşma bozukluğu, bacaklarda şişme
- Ağrı kötüleşir veya 10 günden fazla sürerse
- Uykusuzluğun sürekli olarak 2 haftadan fazla sürmesi. Uykusuzluk, altta yatan ciddi bir tıbbi hastalığın belirtisi olabilir.
- Ağrılı bölgede kızarıklık veya şişme varsa
- Yeni bir semptomun ortaya çıkması
Hamileyseniz veya emziriyorsanız kullanmadan önce bir sağlık uzmanına danışın. Doğmamış çocukta sorunlara veya doğum sırasında komplikasyonlara neden olabileceğinden, hamilelikte 20 hafta veya sonrasında bir doktor tarafından kesinlikle aksi belirtilmediği sürece ibuprofen kullanılmaması özellikle önemlidir.
Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın. Aşırı doz uygulanması halinde tıbbi yardım alın veya bir an önce zehir danışma merkeziyle iletişime geçin.
- Kullanmadan önce tüm uyarıları ve talimatları okuyun. Karton kutu tutun.
- 20-25℃ (68-77ºF) sıcaklıkta saklayın
- 40°C'nin (104°F) üzerindeki aşırı ısıdan kaçının.
- Şişe kapağının altındaki mühür hasarlıysa veya yoksa kullanmayın.
Bir ithalat beyannamesi düzenlenecek olup federal ve eyalet vergilerine tabi olacaktır. iHerb, ürün görselleri ve bilgilerinin doğruluğunu sağlamaya çalışır; ancak ambalaj ve/veya içeriklerde yapılan üretici kaynaklı değişiklikler sitemizde henüz güncellenmemiş olabilir. Ürünler zaman zaman farklı ambalajla gönderilse de, tazelik her zaman garanti edilir. Kullanımdan önce tüm ürünlerin etiketlerini, uyarılarını ve kullanım talimatlarını okumanızı; yalnızca iHerb’de yer alan bilgilere güvenmemenizi öneririz. Bu web sitesi, müşterilere kolaylık sağlamak amacıyla makine çevirisi kullanılarak sunulmuştur. iHerb, çevirilerin eksiksiz veya hatasız olduğunu garanti etmez ve çeviri hataları ya da eksikliklerinden sorumlu değildir.